Otázky a odpovědi

Opravdu mohu jako autor vydat jakoukoli knihu?

V podstatě ano, platí ale, že i když vydáváte knihu sám/sama (v programu SÁM SOBĚ), přece jenom si vyhrazujeme právo váš text nevydat, pokud ho neshledáme zajímavým. Vaši knihu totiž před vydáním zkoukneme, a pokud si budeme myslet, že nestojí za to, aby byla na JINÝCH KNIHÁCH nabízena, popravdě vám to řekneme. Samozřejmostí je, že nezveřejníme knihu, která bude v rozporu se zákonem nebo bude v rozporu s dobrými mravy – ať už si pod tímto termínem představíte cokoli. Také na to vás pochopitelně upozorníme.

 

Jak často budete vyplácet autory?

Vydáme-li e-knihu společně a budeme ji prodávat my, podíl na zisku z prodaných e-knih vám vyplatíme nejpozději začátkem každého roku za předchozí kalendářní rok. Pokud se vaše kniha bude prodávat často, klidně od nás příslušnou částku obdržíte každý měsíc – pravidla si nastavíme individuálně podle toho, jaký zájem o vaše dílo projeví čtenáři.

 

Jak často mi naúčtujete provizi, pokud budu e-knihu prodávat sám?

Platí totéž, co bylo řešeno v předchozí odpovědi. Bude-li se e-kniha prodávat málo, nebudeme vás fakturou za její prodej obtěžovat každý měsíc, ale počkáme, až provize dosáhne nějaké vyšší částky (alespoň několika stokorun). Jeden doklad od nás ale očekávejte alespoň jednou za rok.

 

Jsou e-knihy opatřeny nějakou ochranou?

E-knihy, které si můžete stáhnout nebo koupit na JINÝCH KNIHÁCH, nemají žádnou ochranu, a to ani tzv. tvrdou DRM ochranu, umožňující jejich prohlížení jen na jednom nebo několika konkrétních zařízeních, ani sociální ochranu. Do textu e-knih tedy nevkládáme informaci o tom, kdo je koupil. Na jednu stranu to představuje jisté riziko, že e-knihy budou nepoctiví uživatelé sdílet, ale na druhou stranu tím nijak neomezujeme ty, kdo za ně řádně zaplatí.

Vycházíme z předpokladu, že naše e-knihy stojí oproti jiným knihám na českém trhu výrazně méně a každý, kdo se k nim dostane nelegálním způsobem, by měl mít tolik cti, aby byl ochoten přispět autorům a nakladatelství několika desítkami korun. Každá placená e-kniha proto v úvodu obsahuje varování pro ty, kdo se k ní dostali pomocí nelegálních zdrojů, s informací, jak knihu zakoupit zcela legálně.

 

Zanechte nám zprávu