Autor

Jaroslav Veškrna


Rok narození 1933. Lesní inženýr, pracující po celý aktivní život přímo v lese, v lesnickém venkovním provozu. Tam čerpal náměty ke svým přírodním prózám - črtám a povídkám. Bytostně se vždy zaměřoval na respektování přírody a na její ochranu. V tomto duchu se nese velká část jeho prozaického díla. Jsou to knihy: Zelená mříž, Kouřová znamení, Duše lesa, Ze zápisníku lesníka. V pozdějším období, v důchodu, změnil téma na vyprávění více osobní, rodinné - příkladem jsou knihy Do hor, Horymírka a také poslední rukopis, který však je teprve na samém začátku. Svá díla prezentuje na literárním serveru Pište Povídky, a to s velmi příznivým ohlasem.

Nejoblíbenější e-knihy od tohoto autora

 • Do hor
  Jaroslav Veškrna

  Jaroslav Veškrna:Do hor

  Charakteristiku této knihy snad nejlépe vystihuje její podtitul: „Pamětihodné mezníky života mé rodiny“.

  PDF EPUB MOBI ePDF
  159 Kč
  více
 • Duše lesa
  Jaroslav Veškrna

  Jaroslav Veškrna:Duše lesa

  Knížka přírodních a jiných próz, určená pro klidné chvíle zamyšlení.

  PDF EPUB MOBI ePDF
  89 Kč
  více
 • Horymírka
  Jaroslav Veškrna

  Jaroslav Veškrna:Horymírka

  Stručná historie autorova rodného domku, rodiny… A již méně stručné, spíše místy podrobné provázení čtenáře po dětství a mládí, až do trvalého odchodu z domku číslo pět v Horymírově uličce na okraji brněnského předměstí Husovice.

  PDF EPUB MOBI ePDF
  139 Kč
  více
 • Ze zápisníku lesníka
  Jaroslav Veškrna

  Jaroslav Veškrna:Ze zápisníku lesníka

  Kniha s časovým odstupem navazuje na ta nemnohá přírodní beletristická díla, v nichž les není v první řadě prostředím života zvěře, dějištěm lovů, rájem pro houbaře, rekreaci či turistiku.

  PDF EPUB MOBI ePDF
  99 Kč
  více

Zanechte nám zprávu